^

 • 1 Włóki
  Wieś leżąca w gminie Dzierżoniów
 • 2 Włóki
  Wieś leżąca w gminie Dzierżoniów
 • 3 Włóki
  Wieś leżąca w gminie Dzierżoniów
 • 4 Włóki
  Wieś leżąca w gminie Dzierżoniów
 • 5 Włóki
  Wieś leżąca w gminie Dzierżoniów
.

.


Włóki

strona sołecka

Facebook

Licznik odwiedzin

053105

Twoje IP: 44.192.38.49
2023-01-30 12:18

Kultura i turystyka głównym tematem sesjiDziałalność kulturalna i rozwój turystyki na terenie gminy były głównym tematem czerwcowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 27 czerwca.

 

 

 


Na początku posiedzenia przed radnymi wystąpił zespół Uciecho-Wianki. Następnie o działalności grupy opowiedziała Anna Lingo - kierownik zespołu. Przypomniała, że w przyszłym roku zespół będzie obchodził 10-lecie. Zaprosiła również na "Uciechowskie biesiadowanie", które odbędzie się 4 sierpnia w Centrum Kulturalno-Sportowym w Uciechowie.

W dalszej części sesji radni wysłuchali dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyny Kaczorowskiej. Podczas swojego wystąpienia przedstawiła Radzie najważniejsze działania podejmowane przez bibliotekę w sferze kultury w minionym roku.

W kolejnym punkcie głos zabrał Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który przedstawił Radzie działania na rzecz rozwoju turystyki - ze szczególnym uwzględnieniem promocji Gór Sowich. Przybliżył m.in. najważniejsze przedsięwzięcia i projekty, w których nasza gmina jest partnerem. Jednym z takich działań jest projekt "Unikalne Piękno Środowiska Naturalnego Gór Sowich". Przedsięwzięcie realizowane jest przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska wspólnie z partnerami: gminą miejską Dzierżoniów, gminą Dzierżoniów, gminą Bielawa, powiatem dzierżoniowskim oraz gminą Pieszyce.

Podczas sesji Rada przyjęła również uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy Dzierżoniów na rok 2019.

Kultura i turystyka głównym tematem sesjiKultura i turystyka głównym tematem sesjiKultura i turystyka głównym tematem sesjiKultura i turystyka głównym tematem sesji

Copyrigcht © 2023 Wieś Włóki